| Skoki narciarskie

Turcja, Węgry, Hiszpania i inni. Najbardziej zaskakujące państwa z punktami w Pucharze Świata w skokach narciarskich

Ukraina, Turcja, a nawet Hiszpania – te kraje mają punkty w skokach narciarskich (fot. PAP/Getty)
Ukraina, Turcja, a nawet Hiszpania – te kraje mają punkty w skokach narciarskich (fot. PAP/Getty)

Skoki narciarskie to dyscyplina sportu, którą z powodzeniem uprawiają przedstawiciele raptem kilkunastu krajów. Rzadko zdarza się, by punkty Pucharu Świata zdobył ktoś spoza "żelaznej" grupy państw. Ze względu na dość "egzotyczny" skład kolejnych zmagań PŚ, podczas trwającego weekendu w Rasnovie do grona punktujących dołączyć mogą zawodnicy z kolejnych krajów.

DALSZĄ CZĘŚĆ PRZECZYTASZ POD REKLAMĄ
Co za skok! Niemka zdeklasowała rywalki w Rasnovie [WIDEO]

Czytaj też

(fot. Getty / TVP Sport)

Co za skok! Niemka zdeklasowała rywalki w Rasnovie [WIDEO]

Fatih Arda Ipcioglu w Oberstdorfie w 2021 roku stał się przedstawicielem 26. w historii państwa z punktami w Pucharze Świata. I o ile skoczków z Austrii, Norwegii, Niemiec czy Polski punktowało bez liku, to wiele krajów miało jednego, góra dwóch przedstawicieli, którzy byli w stanie walczyć o oczka w najważniejszych zawodach w skokach narciarskich. Przy kilkudziesięciu państwach punktujących choćby w narciarstwie alpejskim skoki wyglądają jak młodszy, biedniejszy brat. I zwykle niespodziewani "punktowicze" wywodzą się z krajów, w których to inne sporty zimowe są znacznie bardziej popularnymi.


Skoki to wiodące dyscypliny sportowe w Polsce, Słowenii i Niemczech. W Austrii prym wiodą alpejczycy. W Norwegii znacznie więcej uwagi poświęca się biegaczom narciarskim i biathlonistom. Szwajcarzy większe sukcesy odnoszą i wśród alpejczyków, i w biegach narciarskich. Skoki zwykle są dodatkiem, ciekawostką. Jeszcze bardziej tak jest w krajach, których przedstawiciele zaskoczyli i kibiców, i czasem samych siebie. Trudno bowiem wyobrażać sobie wielki boom w skokach w takich miejscach, jak: Węgry, Hiszpania, Holandia czy Białoruś. A skoczkowie z tych krajów zdobyli punkty w PŚ. Oto zestawienie najbardziej egzotycznych państw, które kiedykolwiek znalazły się w Pucharze Narodów.

Węgry
Pierwsze z zaskakujących państw w zestawieniu w czasach słusznie minionych produkowało wielu skoczków narciarskich. Zwykle jednak nie byli oni najbardziej lotni. Tylko jeden z nich zdołał zapunktować w zawodach Pucharu Świata. I to wówczas, gdy oczka zdobywała wyłącznie czołowa piętnastka. W Lake Placid w 1984 roku dokonał tego Laszlo Fischer, który zajął tam dwunaste miejsce. Gdyby już wtedy przyznawano oczka za czołową trzydziestkę, w całej dziesięcioletniej karierze jeszcze trzykrotnie znalazłby się na punktowanych pozycjach.

Po przejściu do skakania stylem V Węgrzy już nigdy nie byli nawet blisko zajęcia takiego miejsca. Choć grono entuzjastów sportu walczyło o powrót skoków na wysokie pozycje, nigdy ta sztuka nie udała się. Madziarzy byli w stanie wystawić nawet drużynę na mistrzostwach świata juniorów, ale wśród seniorów nigdy nie przebili się na poziom Pucharu Świata. Na mistrzostwach globu w 2019 roku udział brał Florian Molnar, lecz przepadł w kwalifikacjach. Węgierski rodzynek nigdy też nie zapunktował nawet w Pucharze Kontynentalnym. Skoczek reprezentujący Koszegi SE – a więc klub dysponujący największą (K30) skocznią u naszych bratanków zakończył już przygodę z nartami. Na kolejnych naśladowców przyjdzie jeszcze poczekać.

Hiszpania
Skoki narciarskie i Hiszpania? Teraz wydaje się to niewyobrażalne, lecz niegdyś zawodników z Półwyspu Iberyjskiego trenował nawet Vasja Bajc. I to na hiszpańskich skoczniach, które znajdowały się w La Molina. Jeszcze przed kadencją Bajca jedyne punkty PŚ zdobył Bernat Sola – najbardziej utalentowany skoczek z Pirenejów. 24 stycznia 1987 roku w Sapporo na Miyanomori zajął czternaste miejsce i zainkasował dwa oczka. O mało co nie zapunktował jeszcze dzień później, gdy był osiemnasty.


Na rozgrywanych niespełna miesiąc później mistrzostwach świata w Oberstdorfie Sola był dwa razy przedostatni. Bardzo blisko kolejnych punktów Hiszpan był w sezonie 1988/89, gdy często plasował się w trzeciej dziesiątce, zaś raz był szesnasty. Nigdy więcej nie był już tak blisko, a rok później zakończył karierę. Na osłodę pozostaje mu nie tylko miano jedynego punktującego Hiszpana, ale i rekord Hiszpanii w lotach narciarskich. Wynosi on 141 metrów.

Kazachstan
Egzotyczne jak na skoki państwo, do którego obecności w Pucharze Świata najbardziej przywykliśmy. Podobnie, jak przywykliśmy do tego, że Sabirżan Muminow punktów nie zdobywa. W przeszłości jednak punkty zdobywało kilku reprezentantów tego azjatyckiego państwa. Byli to między innymi Stanisław Filimonow, Radik Żaparow, Nikołaj Karpienko, Asan Tachtachunow czy Aleksiej Koroliew. W 2007 roku Kazachowie zapunktowali nawet w zawodach drużynowych, gdy w Willingen zajęli szóste miejsce, wyprzedzając Rosjan i Finów. Sukces ten i życiowa forma Żaparowa złożyły się na 217 oczek w Pucharze Narodów i 11. miejsce w tej klasyfikacji. Miejsce, którego już nigdy nie udało się powtórzyć. O wynikach sprzed lat pomarzyć może także kolejna egzotyczna kadra.

Korea Południowa
Kiedyś to było – może pomyśleć sobie 40-letni Heung Chul-Choi, wspominając czasy, gdy trenerem kadry był Jochen Danneberg. Pod jego wodzą najbardziej utytułowany południowokoreański skoczek zdobył większość ze swoich dziewięćdziesięciu punktów Pucharu Świata, w którym skacze od 1997 roku. Czternaście oczek dołożył Seou Choi, dwa Chil-ku Kang, zaś dziewiętnaście Hyun-ki Kim. Do tego jedno ósme miejsce w zawodach drużynowych, gdy Korea w Sapporo wyprzedziła Czechy, Holandię i... Polskę w składzie Grzegorz Śliwka, Wojciech Tajner, Krystian Długopolski, Marcin Bachleda. I to by było na tyle. Żelazna czwórka skakała w zawodach przez lata. Teraz został tylko Chul-Choi. A jego jedenaste miejsce z Iron Mountain przez lata pozostanie najlepszym wynikiem Korei Południowej w Pucharze Świata w skokach narciarskich.

Białoruś
Podobnie jak Korea Południowa, w sezonie 1997/98 pierwsze punkty w historii Pucharu Świata zdobyła Białoruś. I to za sprawą dwóch zawodników. Dwa oczka na "prawidle" w Ramsau wywalczył Alaksiej Szybko. Cztery w Zakopanem dołożył Andriej Łyskawiec. Dla obu były to jedyne oczka w karierze. Łyskawiec być może mógłby zgarnąć ich więcej, ale... po igrzyskach w Salt Lake City uciekł z wioski olimpijskiej i nie wrócił do kraju. Tym samym zakończył sportową karierę. Białorusini na kolejne punkty czekali sześć lat – ale się doczekali. W Willingen trzy punkty uzyskał Maksym Anisimau, który w kolejnym sezonie dołożył jeszcze dwa oczka w Oberstdorfie.

Co za skok! Niemka zdeklasowała rywalki w Rasnovie [WIDEO]

Czytaj też

(fot. Getty / TVP Sport)

Co za skok! Niemka zdeklasowała rywalki w Rasnovie [WIDEO]

Najwięcej punktów dla Białorusi, bo aż siedem w 2007 roku wywalczył jednak czwarty ze skoczków, Piotr Czadajew. Rekordzista Białorusi w długości lotu narciarskiego na wietrznej loterii w Oslo uplasował się na 24. miejscu. Siedem punktów było całym dorobkiem... Rosjanina startującego dla Białorusi. Co ciekawe, cztery lata później Czadajew wystartował jako reprezentant Rosji w zawodach PŚ. Nie przebrnął jednak kwalifikacji w Planicy.


Największym drużynowym osiągnięciem Białorusi pozostaje wystawienie drużyny na MŚ w Predazzo. Tam nasi wschodni sąsiedzi pokonali swoich sąsiadów z południa, Ukraińców. I to by było na tyle.

Ukraina
Ukraińcy nie podłamali się klęską w 2003 roku. Choć ich skocznie coraz bardziej popadają w ruinę, walczyli i wciąż walczą o punkty Pucharu Świata. Sztuka ta powiodła im się między innymi w dwóch sezonach: 2008/09 i kolejnym. Pierwszym w historii Ukraińcem z punktami PŚ był Ołeksandr Łazarowycz. Trzy oczka wywalczone w Willingen zmotywowały jego kolegów z kadry. Trzy dni później dwa punkty w Klinghental złapał Wołodymyr Boszczuk, który jeszcze dołożył kolejnych pięć oczek w Oslo. W Planicy zaś 25. był Witalij Szumbareć – po dziś dzień autor najlepszego pojedynczego wyniuk Ukraińców w Pucharze Świata. Sezon później skoczek z Krzemieńca był 21. w Sapporo. Jego wynik próbował pobić między innymi Witalij Kaliniczenko. Na razie obecnie skaczący Ukrainiec wdarł się do trzydziestki tylko raz, podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie. Na punkty PŚ jeszcze czeka. W kwestii zdobyczy ubiegł go natomiast Jewhen Marusiak, który w sezonie 2022/2023 zajął 26. miejsce podczas konkursu w Bad Mitterndorf. Zapunktował także w Rasnovie, gdzie zakończył zawody na 28. lokacie.

Holandia
Nie czekają już na nie Holendrzy, bo pod ich barwami nie ma już skoczków. A dwaj, którzy zdobyli punkty, de facto byli Austriakami. Ingemar Mayr i Christoph Kreuzer część rodziny mieli jednak w Holandii – i nie widząc szans na reprezentowanie pierwszej ojczyzny w Pucharze Świata, zdecydowali się na drugą. Oranje przyniosło to 13 punktów w Pucharze Narodów. Jedenaście z nich zdobytych na słabo obsadzonych zawodach w Sapporo. Tam też po raz pierwszy zaprezentowała się niderlandzka drużyna w składzie: Kreuzer, Mayr, Boy van Baarle, Niels de Groot. I tylko ona przegrała z Polską.


Ostatnim przedstawicielem Holandii w Pucharze Świata był Lars Antonissen, który szerszej publiczności zaprezentował się raz, w Oslo. Zajął tam 51. miejsce.

Rumunia
W 2023 roku do grona punktujących w Pucharze Świata dołączyli Rumuni. Daniel Andrei Cacina był zgłoszony do większości konkursów, aczkolwiek zazwyczaj przepadał w kwalifikacjach. Dopiero za trzynastym razem awansował do zawodów, jednak zajął dopiero 46. miejsce w Zakopanem. Nie poddawał się jednak mimo kolejnych porażek. Przełomowym momentem okazały się zmagania w Rasnovie. To właśnie w ojczyźnie Rumun wywalczył pierwsze punkty, zajmując 29. miejsce. Tym samym zrobił to, co nie udało się innym. MIędzy innymi Eduardowi Torokowi, Iulianowi Pitei i Sorinowi Mitrofanowi, którzy startowali w Pucharze Świata, ale nigdy nie zdobyli punktów. Choć ostatni z wymienionych jeszcze może tego dokonać.

Na pierwsze punkty wciąż czekają jeszcze reprezentanci kilku krajów... Niegdyś blisko był Gruzin Kachaber Cakadze i reprezentujący Kirgistan Kazach, Dmitrij Czwykow. 31. miejsce w Engelbergu nieco zostało osłodzone zajęciem... drugiej pozycji w kwalifikacjach do konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Kirgiz zszokował wówczas kibiców i samego siebie, ale w konkursie tak dobrze mu nie poszło. Przegrana w parze z Tommym Ingebrigtsenem i 41. miejsce było wszystkim, na co było stać Czwykowa. Jedyny w historii skoczek z Kirgistanu karierę zakończył po sezonie olimpijskim 2001/2002. Próżno było szukać jego następcy.

Dzięki terminowi zawodów w Rasnovie (tuż przed mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym) lista państw z punktami w męskim Pucharze Świata może się jeszcze powiększyć. Do Rumunów mogą dołączyć Chińczycy. Transmisja z sobotniego konkursu w Rumunii na antenie Telewizji Polskiej.

PŚ w skokach. Konkurs indywidualny w Rasnovie [szczegóły transmisji na żywo]

Kiedy: sobota, 18 lutego o godzinie 16:20
Gdzie i o której transmisja:
od 16:15 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV i HbbTV, od 16:20 w TVP 1
Kto skomentuje: Stanisław Snopek, Mateusz Leleń
Prowadzący studio: Maciej Kurzajewski
Goście/eksperci: Wiktor Pękala, Apoloniusz Tajner, Michał Chmielewski
Reporter: Patryk Pancewicz

Skoki narciarskie PŚ Rasnov 2023. Terminarz w sobotę 18 lutego

9:00 kwalifikacje kobiet
10:00 konkurs indywidualny kobiet
15:15 seria próbna mężczyzn
16:20 konkurs indywidualny mężczyzn

Skoki, PŚ w Rasnovie: zobacz skrót piątkowego prologu
(fot. TVP)
Skoki, PŚ w Rasnovie: zobacz skrót piątkowego prologu

Zobacz też
Tschofenig rozbił bank, Wąsek w drugiej dziesiątce listy płac
Daniel Tschofenig (fot. Getty Images)

Tschofenig rozbił bank, Wąsek w drugiej dziesiątce listy płac

| Skoki narciarskie 
Koniec zawieszenia norweskich skoczków! Jest decyzja FIS
Marius Lindvik i Joahn

Koniec zawieszenia norweskich skoczków! Jest decyzja FIS

| Skoki narciarskie 
PR-owy pożar w polskich skokach. Takiej krytyki jeszcze nie mieli
Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł (fot. PAP)
polecamy

PR-owy pożar w polskich skokach. Takiej krytyki jeszcze nie mieli

| Skoki narciarskie 
Szef PŚ w skokach przyznaje: po skandalu myślałem o rezygnacji
Sandro Pertile odpowiedział na pytania TVP Sport. Z gościnnym udziałem Kamila Stocha (fot. TVP)
tylko u nas

Szef PŚ w skokach przyznaje: po skandalu myślałem o rezygnacji

| Skoki narciarskie 
Będą konsekwencje za krytykę Thurnbichlera? Małysz komentuje
Aleksander Zniszczoł i Dawid Kubacki (fot. Getty Images)

Będą konsekwencje za krytykę Thurnbichlera? Małysz komentuje

| Skoki narciarskie 
wyniki
klasyfikacje
Wyniki
30 marca 2025
Skoki narciarskie

1

Anze Lanisek
Anze Lanisek

482.1

2

Domen Prevc
Domen Prevc

475.0

6

Pius Paschke
Pius Paschke

438.9

9

Jan Hoerl
Jan Hoerl

420.4

10

Karl Geiger
Karl Geiger

419.8

11

Timi Zajc
Timi Zajc

419.7

12

Stefan Kraft
Stefan Kraft

413.3

13

Paweł Wąsek
Paweł Wąsek

412.5

14

Markus Mueller
Markus Mueller

403.1

15

Kamil Stoch
Kamil Stoch

400.8

16

Antti Aalto
Antti Aalto

400.4

17

Ren Nikaido
Ren Nikaido

399.4

18

Lovro Kos
Lovro Kos

397.9

19

Artti Aigro
Artti Aigro

397.1

21

Tate Frantz
Tate Frantz

384.2

22

Maximilian Ortner
Maximilian Ortner

382.3

26

Jakub Wolny
Jakub Wolny

364.5

27

Valentin Foubert
Valentin Foubert

357.3

28

Dawid Kubacki
Dawid Kubacki

355.7

29

Killian Peier
Killian Peier

320.5

30

Kevin Bickner
Kevin Bickner

314.1

Rozwiń
29 marca 2025
Skoki narciarskie

1

Austria
Austria

1749.3

2

Niemcy
Niemcy

1720.2

3

Słowenia
Słowenia

1707.2

4

Polska
Polska

1680.6

5

Japonia
Japonia

1673.1

6

Norwegia
Norwegia

1484.1

7

Szwajcaria
Szwajcaria

1458.0

8

USA
USA

1350.9

9

Finlandia
Finlandia

561.6

10

Kazachstan
Kazachstan

551.6

Rozwiń
28 marca 2025
Skoki narciarskie

1

Domen Prevc
Domen Prevc

459.1

2

Anze Lanisek
Anze Lanisek

454.8

5

Stefan Kraft
Stefan Kraft

433.5

7

Karl Geiger
Karl Geiger

418.3

8

Jan Hoerl
Jan Hoerl

418.2

10

Pius Paschke
Pius Paschke

409.4

11

Paweł Wąsek
Paweł Wąsek

409.1

12

Timi Zajc
Timi Zajc

408.7

13

Ren Nikaido
Ren Nikaido

404.1

14

Kamil Stoch
Kamil Stoch

401.1

16

Antti Aalto
Antti Aalto

397.7

17

Piotr Żyła
Piotr Żyła

397.5

19

Maximilian Ortner
Maximilian Ortner

392.7

20

Sakutaro Kobayashi
Sakutaro Kobayashi

389.6

21

Artti Aigro
Artti Aigro

389.4

22

Lovro Kos
Lovro Kos

387.7

24

Yukiya Sato
Yukiya Sato

386.2

26

Rok Masle
Rok Masle

377.7

29

Alex Insam
Alex Insam

365.0

30

Jakub Wolny
Jakub Wolny

363.6

Rozwiń
27 marca 2025
Skoki narciarskie

2

Pius Paschke
Pius Paschke

228.9

4

Domen Prevc
Domen Prevc

225.7

5

Piotr Żyła
Piotr Żyła

225.5

6

Kamil Stoch
Kamil Stoch

225.3

7

Timi Zajc
Timi Zajc

225.0

8

Stefan Kraft
Stefan Kraft

218.2

12

Sakutaro Kobayashi
Sakutaro Kobayashi

211.6

13

Anze Lanisek
Anze Lanisek

211.0

14

Antti Aalto
Antti Aalto

210.0

15

Jan Hoerl
Jan Hoerl

209.1

18

Maximilian Ortner
Maximilian Ortner

205.3

19

Karl Geiger
Karl Geiger

202.9

20

Lovro Kos
Lovro Kos

202.5

21

Sandro Hauswirth
Sandro Hauswirth

202.1

22

Ren Nikaido
Ren Nikaido

201.2

23

Yukiya Sato
Yukiya Sato

197.0

25

Stephan Embacher
Stephan Embacher

196.4

27

Artti Aigro
Artti Aigro

193.6

Rozwiń
23 marca 2025
Skoki narciarskie

1

Słowenia
Słowenia

813.4

2

Austria
Austria

809.3

3

Japonia
Japonia

802.5

4

Niemcy
Niemcy

762.1

5

Polska
Polska

699.9

6

Finlandia
Finlandia

681.3

7

Szwajcaria
Szwajcaria

667.2

8

USA
USA

601.6

9

Norwegia
Norwegia

383.9

10

Włochy
Włochy

382.6

11

Estonia
Estonia

382.3

12

Francja
Francja

380.8

Rozwiń
Klasyfikacje
 
 
 
Pkt
1
Daniel Tschofenig
Daniel Tschofenig
 
 
1805
2
Jan Hoerl
Jan Hoerl
 
 
1652
3
Stefan Kraft
Stefan Kraft
 
 
1290
4
Anze Lanisek
Anze Lanisek
 
 
1056
5
Pius Paschke
Pius Paschke
 
 
1006
6
Gregor Deschwanden
Gregor Deschwanden
 
 
996
7
Andreas Wellinger
Andreas Wellinger
 
 
989
8
Johann Andre Forfang
Johann Andre Forfang
 
 
955
9
Ryoyu Kobayashi
Ryoyu Kobayashi
 
 
910
10
Domen Prevc
Domen Prevc
 
 
776
11
Maximilian Ortner
Maximilian Ortner
 
 
726
12
Kristoffer Sundal
Kristoffer Sundal
 
 
678
13
Karl Geiger
Karl Geiger
 
 
638
14
Paweł Wąsek
Paweł Wąsek
 
 
612
15
Michael Hayboeck
Michael Hayboeck
 
 
587
16
Timi Zajc
Timi Zajc
 
 
572
17
Marius Lindvik
Marius Lindvik
 
 
474
18
Manuel Fettner
Manuel Fettner
 
 
458
19
Ren Nikaido
Ren Nikaido
 
 
444
20
Halvor Egner Granerud
Halvor Egner Granerud
 
 
267
21
Aleksander Zniszczoł
Aleksander Zniszczoł
 
 
267
22
Tate Frantz
Tate Frantz
 
 
266
23
Artti Aigro
Artti Aigro
 
 
245
24
Philipp Raimund
Philipp Raimund
 
 
242
25
Naoki Nakamura
Naoki Nakamura
 
 
212
26
Benjamin Oestvold
Benjamin Oestvold
 
 
211
27
Valentin Foubert
Valentin Foubert
 
 
173
28
Kevin Bickner
Kevin Bickner
 
 
171
29
Władimir Zografski
Władimir Zografski
 
 
165
30
Lovro Kos
Lovro Kos
 
 
158
31
Markus Mueller
Markus Mueller
 
 
157
32
Kamil Stoch
Kamil Stoch
 
 
157
33
Killian Peier
Killian Peier
 
 
132
34
Fredrik Eirinsoenn Villumstad
Fredrik Eirinsoenn Villumstad
 
 
127
35
Dawid Kubacki
Dawid Kubacki
 
 
122
36
Antti Aalto
Antti Aalto
 
 
116
37
Jakub Wolny
Jakub Wolny
 
 
111
38
Markus Eisenbichler
Markus Eisenbichler
 
 
88
39
Piotr Żyła
Piotr Żyła
 
 
80
40
Yevhen Marusiak
Yevhen Marusiak
 
 
76
41
Sakutaro Kobayashi
Sakutaro Kobayashi
 
 
76
42
Stephan Embacher
Stephan Embacher
 
 
72
43
Stephan Leyhe
Stephan Leyhe
 
 
72
44
Yukiya Sato
Yukiya Sato
 
 
69
45
Zak Mogel
Zak Mogel
 
 
59
46
Alex Insam
Alex Insam
 
 
55
47
Robin Pedersen
Robin Pedersen
 
 
47
48
Robert Johansson
Robert Johansson
 
 
32
49
Niko Kytoesaho
Niko Kytoesaho
 
 
28
50
Felix Hoffmann
Felix Hoffmann
 
 
27
51
Eric Belshaw
Eric Belshaw
 
 
26
52
Danil Vassilyev
Danil Vassilyev
 
 
13
53
Maciej Kot
Maciej Kot
 
 
13
54
Yanick Wasser
Yanick Wasser
 
 
13
55
Fatih Arda Ipcioglu
Fatih Arda Ipcioglu
 
 
12
56
Adrian Tittel
Adrian Tittel
 
 
11
57
Jason Colby
Jason Colby
 
 
11
58
Keiichi Sato
Keiichi Sato
 
 
10
59
Eetu Nousiainen
Eetu Nousiainen
 
 
7
60
Ilya Mizernykh
Ilya Mizernykh
 
 
6
61
Rok Masle
Rok Masle
 
 
5
62
Soelve Jokerud Strand
Soelve Jokerud Strand
 
 
5
63
Ziga Jelar
Ziga Jelar
 
 
4
64
Roman Koudelka
Roman Koudelka
 
 
3
65
Kasperi Valto
Kasperi Valto
 
 
2
66
Rok Oblak
Rok Oblak
 
 
2
67
Simon Ammann
Simon Ammann
 
 
2
68
Tomas Kuisma
Tomas Kuisma
 
 
1
69
Clemens Aigner
Clemens Aigner
 
 
1
70
Andrew Urlaub
Andrew Urlaub
 
 
1
Rozwiń
Najnowsze
Ruch – Legia na żywo w TVP. Gdzie i kiedy oglądać półfinał PP?
Ruch – Legia na żywo w TVP. Gdzie i kiedy oglądać półfinał PP?
| Piłka nożna / Puchar Polski 
Ruch Chorzów – Legia Warszawa na żywo w TVP. Kiedy i o której oglądać półfinał Pucharu Polski w TV i online? (02.04.2025)
Kto drugim finalistą PP? Mecz Ruch – Legia w środę w TVP!
Ruch Chorzów – Legia Warszawa, półfinał Pucharu Polski. Transmisja online meczu na żywo w TVP Sport 2 kwietnia 2025
transmisja
Kto drugim finalistą PP? Mecz Ruch – Legia w środę w TVP!
| Piłka nożna / Puchar Polski 
Barcelona w finale Pucharu Króla? Oglądaj rewanż z Atletico w TVP!
Atletico – FC Barcelona, rewanż 1/2 finału Puchar Króla. Transmisja online meczu na żywo w TVP Sport 2 kwietnia 2025
transmisja
Barcelona w finale Pucharu Króla? Oglądaj rewanż z Atletico w TVP!
| Piłka nożna / Hiszpania 
Superpuchar Polski już dziś. O której mecz Jagiellonia – Wisła Kraków?
Piłkarze Jagiellonii Białystok (fot. Getty Images)
Superpuchar Polski już dziś. O której mecz Jagiellonia – Wisła Kraków?
| Piłka nożna / PKO BP Ekstraklasa 
Szansa Kiwiora mimo krytyki. "Nie jest na wymaganym poziomie"
Jakub Kiwior (fot. Getty)
Szansa Kiwiora mimo krytyki. "Nie jest na wymaganym poziomie"
| Piłka nożna / Anglia 
Szulczek odpowiada Feio. "Jorge Mendes? U mnie decyduje rodzina"
Dawid Szulczek (fot. Ruch Chorzów)
tylko u nas
Szulczek odpowiada Feio. "Jorge Mendes? U mnie decyduje rodzina"
fot. Tomasz Markowski
Mateusz Miga
Kolejne problemy zdrowotne Sochana. Z rozgrzewki prosto na badania
Jeremy Sochan (fot. Getty Images)
Kolejne problemy zdrowotne Sochana. Z rozgrzewki prosto na badania
| Koszykówka / NBA 
Do góry